دارو های ام اس

آمپول سینومر

تزریق آمپول سینومر برای درمان اشکال عودکننده مولتیپل اسکلروزیس استفاده می شود. سینومر بیماری ام اس را درمان نمی کند ، اما می تواند عود مجدد را کمتر انجام دهد.

آمپول سینومر چیست؟

سینومر (استات گلاتیرامر) ترکیبی از چهار اسید آمینه (پروتئین) است که بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد.

موارد منع مصرف آمپول سینومر

چه کسی نباید از آمپول سینومر استفاده کند؟

اگر به گلایترامر یا مانیتول حساسیت دارید ، نباید از سینومر استفاده کنید.

اطلاعات مهم مصرف سینومر

درباره مصرف آمپول سینومر چه باید بدانید؟

از آمپول سینومر دقیقاً همانطور که برای شما تجویز شده استفاده کنید. از دارو به مقدار زیاد استفاده نکنید و یا آن را برای مدت طولانی تری از توصیه پزشک استفاده نکنید. دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را دنبال کنید.

در مورد تمام شرایط پزشکی ، آلرژی ها و همه داروهایی که استفاده می کنید به هر یک از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی خود بگویید.

آمپول سینومر به عنوان تزریق زیر پوست شما تجویز می شود. ممکن است به شما دستور داده شود که چگونه داروی خود را در خانه تزریق کنید. اگر نحوه تزریق و دفع صحیح سوزن ها و سرنگ های استفاده شده در مصرف دارو را کاملاً درک نکرده اید ، از این دارو در خانه استفاده نکنید.

برخی از افراد که تزریق سینومر انجام می دهند واکنش شدیدی نشان داده اند. اگر در حین تزریق احساس اضطراب ، گرما ، خارش ، گزگز یا تپش قلب ، تنگی گلو یا مشکل تنفس داشتید ، فوراً به مراقب خود بگویید. این نوع واکنش ممکن است حتی پس از چندین ماه که از این دارو استفاده کرده اید ، رخ دهد

در مورد تمام شرایط پزشکی ، آلرژی ها و همه داروهایی که استفاده می کنید به هر یک از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی خود بگویید.

چه داروهای دیگری می توانند بر سینومر تأثیر بگذارند؟

سایر داروها ممکن است با گلاتیرامر تداخل داشته باشند ، از جمله داروهای بدون نسخه ، ویتامین ها و محصولات گیاهی. در مورد تمام داروهای فعلی و هر دارویی که شروع یا استفاده از آن را متوقف کرده اید به پزشک اطلاع دهید.

نحوه تزریق آمپول سینومر

از آمپول سینومر فقط طبق دستور پزشک استفاده کنید. تمام دستورالعمل های روی برچسب نسخه خود را دنبال کنید و تمام راهنماهای دارو یا برگه های دستورالعمل را بخوانید.

محل تزریق آمپول سینومر

سینومر در زیر پوست تزریق می شود. یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی ممکن است به شما آموزش دهد که چگونه خودتان به درستی از دارو استفاده کنید. تزریق سینومر بسته به دوز مصرفی شما هر روز یا 3 بار در هفته انجام می شود.

دستورالعمل های استفاده همراه با دارو را بخوانید و آنها را به دقت دنبال کنید. اگر تمام دستورالعمل های استفاده صحیح را نمی فهمید ، از Cinnomer استفاده نکنید. اگر سوالی دارید از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

هر سرنگ یا فیزیوژکت پیش ساخته فقط برای یکبار استفاده است. پس از یک بار استفاده آن را دور بریزید ، حتی اگر هنوز دارو در آن باقی مانده باشد.

اگر دارو تغییر رنگ داده یا ذراتی در آن وجود دارد از آن استفاده نکنید. برای داروی جدید با داروساز خود تماس بگیرید.

فقط یک بار از سوزن و سرنگ استفاده کنید و سپس آنها را در یک ظرف “تیز” ضد سوراخ قرار دهید. قوانین ایالتی یا محلی را در مورد نحوه دفع این ظرف دنبال کنید. آن را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگه دارید.

اطلاعات دوز سینومر

دوز معمول بزرگسالان برای مولتیپل اسکلروزیس:

40 میلی گرم زیر جلدی 3 بار در هفته

نظرات:

-برای رژیم دوز 3 بار در هفته ، هر دوز باید حداقل 48 ساعت از هم جدا شود.

-مدت درمان باید فردی باشد.

آیا آمپول سینومر در دوران بارداری و شیردهی بی خطر است؟

بارداری و آمپول سینومر
بارداری و آمپول سینومر

مشخص نیست که آیا این دارو به نوزاد متولد شده آسیب می رساند یا خیر. اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید ، به پزشک خود اطلاع دهید.

هنگام استفاده از این دارو تغذیه با شیر مادر ممکن است بی خطر باشد. در مورد هر گونه خطر از پزشک خود سوال کنید.

اگر یک دوز را فراموش کنید چه اتفاقی می افتد؟

در اسرع وقت از دارو استفاده کنید ، اما اگر نزدیک به نوبت بعدی است ، از دوز فراموش شده صرف نظر کنید. همزمان از دو دوز استفاده نکنید.

اگر بیش از حد مصرف کنید چه اتفاقی می افتد؟

حتما با پزشک خود در تماس باشید.

 عوارض جانبی سینومر چیست؟

عوارض جانبی سینومر
عوارض جانبی سینومر

در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک به آمپول سینومر ، به کمک فوریت های پزشکی مراجعه کنید: تنفس سخت تورم صورت ، لب ها ، زبان یا گلو

برخی از عوارض جانبی ممکن است طی چند دقیقه پس از تزریق ایجاد شود. در صورت مشاهده هر یک از این علائم: خارش ، بثورات پوستی ، تورم ، گرما ، قرمزی پوست ، سوزن سوزن شدن ، اضطراب ، ضربان قلب سریع یا تپنده ، درد قفسه سینه ، گرفتگی در گلو یا مشکل تنفس.

این نوع واکنش ممکن است حتی پس از چند ماه استفاده از سینومر نیز رخ دهد.

در صورت داشتن: درد قفسه سینه (ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر عوارض جانبی کمی بعد از تزریق رخ دهد)  یا سوراخ شدن یا سایر تغییرات پوستی در جایی که تزریق انجام شده است بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

عوارض جانبی رایج سینومر عبارتند از:

گرگرفتگی (گرمای ناگهانی ، قرمزی یا احساس گزگز)
قرمزی ، درد ، خارش ، تورم یا توده ای که در آن تزریق شده است.
این لیست کاملی از عوارض جانبی نیست و ممکن است موارد دیگری نیز رخ دهد. برای مشاوره پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید.

نحوه نگهداری سینومر

سرنگ های پر شده یا فیزیوژکت را در یخچال نگهداری کنید. یخ نزنید. هر سرنگی را که یخ زده است دور بریزید.

قبل از تزریق دوز دارو را از یخچال خارج کرده و بگذارید به مدت 20 دقیقه به دمای اتاق برسد.

از رطوبت ، نور و گرمای زیاد محافظت کنید.

 

سینومر چیست؟

سینومر نام تجاری استات گلاتیرامر است که مجهز به انژکتور خودکار یکبار مصرف  است. هر سرنگ از پیش پر شده سینومر حاوی 40 میلی گرم استات گلاتیرامر برای تزریق زیر جلدی است.

 

اگر تجربه‌ای در ارتباط با ام اس یا استفاده از این آمپول دارید میتونید اینجا با بقیه به اشتراک بگذارید.

منبع: همه چیز با سینومر / شرکت سیناژن

آمپول سینومر چیست؟

آمپول سینومر برای درمان اشکال عودکننده ام اس استفاده می شود. سینومر بیماری ام اس را درمان نمی کند ، اما می تواند عود مجدد را کمتر انجام دهد.

عوارض جانبی رایج سینومر چیست؟

گرگرفتگی (گرمای ناگهانی ، قرمزی یا احساس گزگز)
قرمزی ، درد ، خارش ، تورم یا توده ای که در آن تزریق شده است.

آیا آمپول سینومر در دوران بارداری و شیردهی بی خطر است؟

مشخص نیست که آیا این دارو به نوزاد متولد شده آسیب می رساند یا خیر. اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید ، به پزشک خود اطلاع دهید.
هنگام استفاده از این دارو تغذیه با شیر مادر ممکن است بی خطر باشد. در مورد هر گونه خطر از پزشک خود سوال کنید.

محل تزریق آمپول سینومر کجاست؟

سینومر در زیر پوست تزریق می شود. یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی ممکن است به شما آموزش دهد که چگونه خودتان به درستی از دارو استفاده کنید.

4.2/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

 1. من این‌ دارو استفاده کردم برای بار‌چهارم که تزریق کردم بعد از روز بعدش کل بدنم از کار افتاد بصورتی که دستام و‌پاهام کلا گزگز میکنه و سر شدن دکتر‌گفت‌ترزیق نکنم الان یهفتس اینجوریم

 2. باسلام
  این دارو دریخچال بوده اما متاسفانه بعلت قطعی چندروزه برق
  ایاامکان استفاده هستش یا نه

  1. با سلام
   قطعی چند روزه زیاد است (نهایت چند ساعت بسته به تابستان و زمستان بودن و دمای محیط اوکی هست) لطفا استفاده نکنبد یا با کلینیک تماس بگیرید و باز بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن