دانستنی‌های ام اس

آیا بیماری ام اس کشنده است؟

آیا بیماری ام اس کشنده است؟ امید به زندگی با گذشت زمان افزایش یافته است . ما معتقدیم که این امر به دلیل دستیابی به موفقیت در درمان ، بهبود مراقبت های بهداشتی و تغییر شیوه زندگی است. تحقیقات نشان می دهد که میانگین امید به زندگی در مبتلایان به ام اس تقریباً هفت سال کمتر از جمعیت عمومی است که به دلیل عوارض بیماری یا سایر شرایط پزشکی است. بسیاری از این عوارض قابل پیشگیری یا کنترل هستند. توجه به سلامتی می تواند در کاهش خطر سایر شرایط پزشکی مانند بیماری های قلبی و سکته مغزی موثر باشد که می تواند به کاهش امید به زندگی منجر شود. در موارد بسیار بسیار نادر ، MS می تواند از ابتدای بیماری به سرعت پیشرفت کند و می تواند کشنده باشد.  
این مقاله را بشنوید
در این مقاله این مطلب را از دید چند سایت معتبر پزشکی باهم می‌بینیم تا به پاسخ   برسیم  و خیال بیماران و عزیزانشان راحت باشه !(‌بیشتر از ام اس ترس و اثر روانی این بیماری بیماران ام اس را اذیت می‌کند  )
آیا بیماری ام اس کشنده است؟
آیا بیماری ام اس کشنده است؟
منبع: https://www.nationalmssociety.org/What-is-MS/MS-FAQ-

مولتیپل اسکلروزیس (ام اس)

درمان بیماری ام اس و عشق و روانشناسی
درمان بیماری ام اس و عشق و روانشناسی
بیماری است که می تواند مغز و نخاع را تحت تأثیر قرار دهد و باعث ایجاد طیف وسیعی از علائم احتمالی از جمله مشکلات بینایی ، حرکت بازو یا پا ، احساس یا تعادل شود. این یک بیماری مادام العمر است ( البته با پیشرفت علم و آگاهی خبرهای خوشی در رابطه با درمان در راه است) که گاهی اوقات می تواند باعث ناتوانی جدی شود ، اگرچه گاهی اوقات ممکن است خفیف باشد. در بسیاری از موارد ، درمان علائم امکان پذیر است. متوسط ​​امید به زندگی در افراد مبتلا به ام اس کمی کاهش می یابد. این بیماری معمولاً در افراد 20 تا 30 ساله تشخیص داده می شود ، اگرچه در هر سنی ممکن است ایجاد شود. این در زنان حدود 2 تا 3 برابر بیشتر از مردان است.

علائم مولتیپل اسکلروزیس (ام اس)

علائم MS در افراد مختلف بسیار متفاوت است و می تواند در هر قسمت از بدن تأثیر بگذارد. علائم اصلی عبارتند از: بسته به نوع MS شما ، علائم شما ممکن است به صورت مرحله ای رفته  رفته بهتر یا بدتر شود . توجه: میتوانید با دنبال کردن مطالب همین سایت به تفصیل هر علت و درمانش توضیح داده خواهد شد.  

خبرها حاکی از آن است که درمان این بیماری هم به زودی پیدا می‌شود و تحقیقاتی در حال انجام است !

وقتی خبر بیماری مولتیپل اسکلروزیس (MS) می آید ، هر دو خبر خوب و بد وجود دارد. یکی از سوالات متداول اقراد این است که آیا بیماری ام اس کشنده است؟ اگرچه هیچ درمانی شناخته شده برای بیماری ام اس وجود ندارد ، اما خبرهای خوبی درباره امید به زندگی وجود دارد. از آنجا که بیماری ام اس یک بیماری کشنده نیست ، افرادی که مبتلا به بیماری ام اس هستند در واقع امید به زندگی یکسان با جمعیت عمومی دارند. طبق گزارش انجمن ملی Multiple Sclerosis (NMSS) ، اکثر افرادی که مبتلا به MS هستند طول عمر نسبتاً عادی را تجربه خواهند کرد. به طور متوسط ​​، اکثر مبتلایان به ام اس حدود هفت سال کمتر از جمعیت عمومی زندگی می کنند. کسانی که مبتلا به ام اس هستند ، به دلیل افرادی که این بیماری را ندارند ، از بسیاری از شرایط مشابه ، مانند سرطان و بیماری های قلبی می میرند. جدا از موارد MS شدید ، که نادر هستند ، پیش بینی طول عمر به طور کلی خوب است. با این حال ، افرادی که مبتلا به ام اس هستند نیز باید با موضوعات دیگری که می تواند کیفیت زندگی آنها را کاهش دهد ، مقابله کنند. اگرچه بسیاری از آنها هرگز به شدت غیرفعال نخواهند شد ، بسیاری از آنها علائمی را تجربه می کنند که باعث درد و ناراحتی می شوند. روش دیگر برای ارزیابی خبر بیماری ام اس ، بررسی چگونگی ناتوانی های ناشی از علائم بیماری در افراد است. طبق گزارش NMSS ، حدود دو سوم از مبتلایان به ام اس قادرند دو دهه بعد از تشخیص خود بدون صندلی چرخدار راه بروند. برخی از افراد برای باقی ماندن در محیط زیست به عصا احتیاج دارند. برخی دیگر از اسکوتر برقی یا ویلچر برای کمک به مقابله با خستگی یا مشکلات تعادل استفاده می کنند. منبع:www.healthline.com

حقایق در مورد MS

ام اس بیماری بیماری سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع) است. تخمین زده می شود که 130،000 نفر در انگلستان مبتلا به MS هستند. هر هفته حدود 100 نفر دیگر تشخیص داده می شوند. این تقریباً سه برابر بیشتر از مردان در زنان است. بیشتر افراد در سنین 20 و 30 سالگی خود تشخیص داده می شوند اما این بیماری در افراد جوان و مسن قابل تشخیص است. ام اس عفونی یا مسری نیست ، بنابراین نمی توانید آن را صید کنید یا آن را به افراد دیگر منتقل کنید. بیماری ام اس شایع ترین بیماری سیستم عصبی مرکزی است که در بزرگسالان جوان تأثیر می گذارد. آیا بیماری ام اس کشنده است؟ بیماری ام اس یک بیماری طولانی مدت است اما یک بیماری پایانی نیست. بیماری ام اس برای هر شخصی متفاوت است ، بنابراین هیچ دو نفر دامنه و شدت علائم یکسان را ندارند ، حتی اگر به هم نزدیک باشند. بیماری ام.اس در کشورهایی که در شمال یا جنوب از استوا قرار دارند بیشتر دیده می شود. بیماری ام اس ارثی نیست ، اما اعضای خانواده ریسک کمی بیشتر از ابتلا به بیماری ام اس دارند. منبع:https://www.mstrust.org.uk/about-ms/what-ms/ms-facts  
4.7/5 - (28 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن